Czy warto zainteresować się nowoczesnymi domami drewnianymi?

Własny dom to dla wielu z nas oznaka zamożności, ale i powiększenie przestrzeni życiowej dla nas samych i naszych bliskich. Dzisiaj wybudowanie domu jest znacznie prostsze niż jeszcze 20-30 lat temu. Istotne jest to, że sama budowa nie trwa też tyle czasu co dawniej. Niezbędne są jedynie… pieniądze. Gotowe domy od deweloperów mogą być horrendalnie drogie. Czy istnieje do nich alternatywa?

Jak wygląda budowa nowoczesnych domów drewnianych?

Alternatywą dla klasycznego domu murowanego są domy z drewna. Obecnie taki dom zaproponuje nam jedna z dziesiątek firm w Polsce. Jedna z nich, mawit.com.pl, zaproponuje nam również interesujące projekty tworzone przez doświadczonych architektów. Wśród nich największym zainteresowaniem cieszą się domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza oraz domy piętrowe. Warto zwrócić uwagę na to, że w nowoczesnych domach drewnianych postawiono na światło – liczne przeszklenia sprawiają, że do wnętrza wpada wiele naturalnego światła. Całkowicie odmieni to każde pomieszczenie!

Ile trwa budowa domu z drewna?

Wszystko zależne jest od tego w jakim stanie dom ma zostać oddany w nasze ręce. Jeśli zakupimy dom w stanie surowym zamkniętym czas oczekiwania to 2-4 miesiące. Dom w stanie deweloperskim odbierzemy po 6-8 miesiącach. Ważne jest to, że zastosowanie drewna pozwala na rozpoczęcie budowy w dowolnym momencie w roku. Nie ma znaczenia, czy wokół panuje ładna pogoda. Jedynym elementem wymagającym wyschnięcia są fundamenty.
Zalety kupna domu drewnianego
Poza samym czasem budowy w przypadku domu drewnianego kluczowe są koszty. Szacuje się, że dom z drewna jest o ok. 35% tańszy od klasycznych domów murowanych. Tak wielka oszczędność będzie sporym odciążeniem dla naszego portfela i budżetu! Większość domów drewnianych spełnia również wymogi budownictwa pasywnego. Oznacza to, że z czasem na ogrzewanie będziemy wydawać coraz mniej!