Czy kupowanie krzeseł i foteli w sieci to dobry pomysł?

Łatwość w dokonywaniu zakupów internetowych jest kusząca – każdego dnia kupujemy produkty spożywcze, książki, zabawki dla dzieci, ubrania, również samochody. Nie trzeba było czekać długo, aż w sieci zaroi się do sklepów meblowych. Z pewnością są one znacznie bardziej kuszące niż wizja tracenia wielu godzin w stacjonarnych sklepach meblowych. O czym musimy pamiętać podczas kupowania mebli w sieci?

Wybieraj z głową, czytaj opisy produktów!

Kupowanie w sieci ma wiele plusów, ale i minusów. Przede wszystkim nie musimy ruszać się z domu, z wygodnego fotela, aby poznać lepiej ofertę konkretnych producentów. Z drugiej strony musimy mieć pewność, że produkt ten spełni nasze oczekiwania. – Konieczne jest więc zapoznawanie się z opisami produktów oraz ich wymiarami – mówi jeden z administratorów sklepu krzesloteka.pl. To, co również powinno być dla nas ważne, to regulamin sklepu – to właśnie w nim sprzedawca określa czas realizacji zamówienia, znajdziemy tam także informacje dotyczące zwrotów i reklamacji. Musimy wiedzieć, że jako kupujący mamy prawo odstąpienia od zawartej umowy w ciągu 14-30 dni od daty kupna. Odsyłając produkt musimy jednak pamiętać, aby był on w stanie nienaruszonym i dokładnie zabezpieczony.

Zwracaj uwagę na materiały

Kupując w sieci nie możemy mebla dotknąć, ocenić jego wagi, wyważenia. Możemy jednak dokładnie poczytać o wykorzystywanych materiałach. Dobrym przykładem są nowoczesne krzesła barowe – obecnie wykonuje się je na stalowych lub aluminiowych stelażach, aby konstrukcja była odporna na uszkodzenia, odkształcanie, przy jednoczesnym zachowaniu lekkości mebla. Wybierając takie krzesło możemy uściślić wyniki wyszukiwania dobierając odpowiedni kolor, rodzaj tapicerowania, dodatki (podłokietniki, parcie dla stóp). Dzięki temu z pewnością znacznie szybciej podejmiemy decyzję.