Czy domowe sposoby pozwolą na pozbycie się cieni pod oczami?

Cienie pod oczami, podobnie jak zmarszczki mimiczne czy siwe włosy, mogą pojawiać się wraz z wiekiem. Zmienia się bowiem układ kości oczodołu, a zmniejszeniu ulega poduszka tłuszczowa, przez co bardziej prześwitują naczynia żylne. Zanim jednak zdecydujemy się na profesjonalne zabiegi kosmetyczne, można wypróbować domowe sposoby na sińce pod oczami.

Cienie pod oczami – przyczyny

Zanim zastosujesz się na usuwanie cieni pod oczami, powinnaś spróbować zdiagnozować ich przyczynę. Na początku warto zatem określić, czy nie są one bezpośrednią wypadkową schorzeń bądź problemów skórnych. Czy mogą pojawiać się one jako objaw towarzyszący przy określonej chorobie? W tym celu należy się udać do lekarza pierwszego kontaktu, który postara się wykluczyć lub potwierdzić konkretne czynniki, takie jak alergie, czy problemy pigmentacyjne.

Poza tego rodzaju czynnikami, które powinien zdiagnozować lekarz, warto wziąć pod uwagę jeszcze inne potencjalne przyczyny sińców pod oczami. Można wśród nich wymienić predyspozycje genetyczne oraz długotrwałą, niewystarczającą ilość snu, połączoną z silnym stresem.

Sposoby na usuwanie cieni pod oczami

Po zidentyfikowaniu potencjalnych przyczyn sińców pod oczami, warto zastanowić się na skutecznym sposobem ich usunięcia. Kremy na sińce pod oczami można stosować w sposób równoległy z innymi domowymi metodami. Można wśród nich wymienić:

*okłady ze zmrożonej łyżeczki- umieść łyżeczkę w zamrażarce na 15 minut, a następnie przyłóż na górną i dolną powiekę.
*okład z alg morskich- algi pozwalają na skuteczne usuwanie cieni pod oczami, gdyż usprawniają krążenie i zawierają substancje, które działają nawilżająco i regenerująco.
*okłady z plasterków zielonego ogórka- najlepiej jest przechowywać ogórek w lodówce, ponieważ będzie on odpowiednio schłodzony.
*ciepłe okłady z herbaty bądź świetlika- działają one przeciwzapalnie i antybakteryjnie, likwidując obrzęki pod oczami.

Przedstawione tutaj sposoby są bardziej doraźnymi metodami, które pomagają na jakiś czas zniwelować widoczne cienie. Należy jednak wcześniej pomyśleć o przeciwdziałaniu problemowi przez dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilość snu, unikanie zmęczenia, a ponadto stosowanie odpowiedniej diety, pełnej cennych składników odżywczych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki