Czego nie mówią nam sprzedawcy myjek ciśnieniowych na temat mycia kostki brukowej

Kostkę brukową czyści się różnymi metodami. Przeważnie jest to delikatne wysokociśnieniowe mycie, ale stosowane są również odkurzacze myjąco-czyszczące o ciśnieniu na przykład 500 barów. Atutem takich rozwiązań jest to, że odkurzacz jednocześnie myje, jak i zasysa nieczystości oraz popłuczyny przez co nie pozostawia brudu na kostce.

Czyszczenie posadzki myjką ciśnieniową

Podczas mycia za pomocą myjki ciśnieniowej dobry efekt daje ciśnienie 200-300 bar i odpowiednia temperatura wody. Temperaturę wody dobiera się zależnie od materiału, z jakiego wykonana jest kostka. Ważne jest również czy była malowana i czy ma przebarwienia od roślinności, albo czy zostały na niej plamy oleju lub inne nieprzyjemne zanieczyszczenia

Myjka ciśnieniowa, naszym zdaniem, jest zdecydowanie lepsza podczas powierzchni trudnodostępnych, a także bardziej przyjazna dla przyrody wokół budynków. Skorzystamy z niej do czyszczenia ścieżek z kostki brukowej, które biegną przez ogród.

Z myjek ciśnieniowych korzysta się również w przemyśle. Wspominaliśmy już o trudnodostępnych miejscach – należą do nich m.in. okolice urządzeń i sprzętu technicznego, które znajdują się w fabrykach i magazynach.

Odkurzacze zaś nadają się do sprzątania dużych, nieskomplikowanych powierzchni. Cena usługi jest wtedy stosunkowo niska ale nie można nimi wyczyścić dokładnie rogów, czy krawędzi.

Mycie za pomocą metody łączonej

Bardzo skuteczna jest metoda łączona, czego zazwyczaj można się spodziewać po fachowych firmach wykonujących mycie kostki brukowej. Najpierw kostkę oczyszcza się odkurzaczem, a później pracę dokańcza myjką ciśnieniową. Wtedy możemy być pewni efektu, a kolejne czyszczenie pewnie szybko nie nadejdzie. Dla nas wzorowym przykładem jest tu firma SCO-CLEANUP z Gdańska

Korzystając z myjki wysokociśnieniowej można przy okazji umyć ściany budynku, jeśli mamy do czynienia z tynkiem. Uwaga! nie polecamy myć ścian sidingu za pomocą myjki wysokociśnieniowej, bo po takiej operacji może dojść do zniekształceń, które wyjdą dopiero po kilku miesiącach od wykonania pracy.