Co zrobić z samochodem po wypadku?

Wypadki oraz drogowe kolizje to codzienność na polskich drogach. W większości przypadków są to niezagrażające życiu zdarzenia, będące wynikiem nieostrożności czy niedopasowania prędkości do warunków drogowych.

W takich przypadkach zniszczenia w karoserii samochodu są zazwyczaj niewielkie, dlatego ich naprawa jest możliwa – pomoże w tym blacharz, lakiernik. Kiedy jednak mowa o znacznych zniszczeniach, których naprawa może znacząco zbliżyć się do ceny samego samochodu, konieczne jest powzięcie decyzji o kasacji samochodu. Nie jest to przyjemne dla właściciela, gdyż w ten sposób pozbywamy się samochodu. Kasacje są jednak bardzo uzasadnione kiedy zachodzi podejrzenie, że naprawy nie da się wykonać oraz gdy zniszczenia są nieodwracalne a samo auto nie nadaje się do jazdy.

Kasacja samochodu ma miejsce w specjalnie do tego przeznaczonych miejsc. Są to specjalne złomowiska, gdzie możliwe jest całkowite zutylizowanie samochodu. Dodatkowo właściciel samochodu przeznaczonego do kasacji otrzymuje od zakładu odpowiednie zaświadczenie, poświadczające, że samochód został składowany zgodnie z obowiązującym prawem.

Kasacja samochodu będzie wymagała od właściciela uiszczenia odpowiedniej opłaty.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług: kasacja samochodu cena Bytom.

Website: