Co warto wiedzieć o tarocie?

Tarot uważany jest za jedną z najstarszych i najbardziej cenionych metod wykorzystywanych do wróżenia i poznawania przyszłości. Co warto wiedzieć o tej tajemniczej talii kart?

Tarot pochodzi z okolic średniowiecza, kiedy to talia ta znana była przede wszystkim jako karty do klasycznych gier karcianych. Dopiero wiek XVII przyniósł wyodrębnienie tarota wykorzystywanego podczas wróżenia – od klasycznego tarota różnił się kartami, dzielonymi na Wielkie i Małe Arkana. Na kartach umieszczono przede wszystkim tajemnicze postacie, np. Kapłanki, Słońca, Wisielca, które miały oznaczać konkretne wydarzenia czy możliwości w przyszłości. Co ciekawe, na przestrzeni wieków kilku uznanych twórców stworzyło swoje wersje tarota, które różniły się najczęściej atrybutami poszczególnych postaci. Obecnie najbardziej znaną odmianą tarota jest tarot marsylski.

Czy wróżenie z kart tarota jest trudne?

Zalecane jest, aby wróżeniem z tarota zajmowały się osoby doświadczone, które znają specyfikę tych magicznych kart. W przypadku kiedy z kart tarota korzystają osoby niedoświadczone mogą one nie tylko błędnie zinterpretować znaki dawane przez karty, ale mogą wręcz talię rozgniewać. Każdy tarocista posiada własną talię z której korzysta i którą przechowuje w jedwabnej chuście.

Czytaj więcej: tarot.net.pl