Co warto wiedzieć na temat rynku odzieży używanej

Rynek odzieży używanej to rynek ogromny związany z naprawdę bardzo dużymi pieniędzmi. Na przykład w Polsce dostawcy odzieży używanej są bardzo często poszukiwani przez osoby, które prowadzą swoje lumpeksy, których na polskich ulicach naprawdę nie brakuje.

Skąd wziąć dobrą odzież używaną

Dostawca odzieży używanej współpracują z różnego rodzaju organizacjami w zachodniej części Europy, skąd kupują odzież używaną do Polski. To najczęściej różnego rodzaju organizacje charytatywne, do których oddaje się ubrania i buty, a także rzeczy do domu takie jak na przykład pościel czy ręczniki. Następnie rzeczy te są sprzedawane najczęściej na kilogramy czy wręcz na tony, a uzyskane w ten sposób pieniądze są wykorzystywane do pomocy dla osób potrzebujących. Dostawcy odzieży używanej kupują zatem ogromne ilości rzeczy, które mogą być wcześniej selekcjonowane.

Odzież selekcjonowana

Odzież selekcjonowana charakteryzuje się tym, że znajdują się tam rzeczy konkretnego rodzaju, na przykład odzież typowo na zimę albo odzież na lato, odzież dla dzieci albo odzież typowo sportowa. Rzeczy to zwykle są w dobrym stanie i bardzo często nie widać po nich zbyt wielu śladów używania. To właśnie te rzeczy w lumpeksach kosztują najwięcej, często wśród nich znajdują się też ubrania jeszcze z papierowymi metkami producenta. Dostawcy odzieży używanej za tego typu odzież zwykle oczekują najwięcej. Kosztuje ona sporo, inwestują w nią właściciele lumpeksów nastawionych na odzież raczej ekskluzywną.

Odzież bez selekcji

Oczywiście dostawcy używanej odzieży mogą wprowadzać również odzież bez selekcji, oraz sprzedawać odzież bez selekcji. Tego typu rzeczy najczęściej kupuję się zapakowane w bardzo duże worki w kolorze czarnym, czy wręcz po prostu zapakowane do kontenerów, tak naprawdę nie wiadomo co w środku się znajduje. W ten sposób można kupić na przykład rzeczy wyniesione ze strychu osób starszych, a zatem coś, co kompletnie nie uda się dalej sprzedać, ze względu na przykład na to że są to rzeczy sprzed kilku dekad, które obecnie w ogóle nie są już modne. Mogą to też być jakieś perełki i rzeczy o wyjątkowo wysokiej wartości. Można powiedzieć, że kupuje się zatem kota w worku, a podczas zakupów można się bardzo miło zaskoczyć.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Angora – dostawcą odzieży używanej