CO DAJE DOBRY PROGRAM HOTELOWY?

Postęp technologiczny przyniósł ze sobą już wiele rozmaitych udogodnień, bez których trudno nam już sobie wyobrazić dalsze życie. Dla całej branży turystycznej jednym z takich elementów są programy hotelowe. Choć wielu gospodarzy wciąż wzbrania się przed przejściem na komputerowy system – cóż, siła przyzwyczajeń i zrozumiała obawa przed nowym. Dlatego warto przypomnieć, jakie dobrodziejstwa płyną z korzystania ze specjalistycznego programu dla hoteli.


Ułatwienie i prostota

Przed nastaniem ery komputerów i internetu efektywne zarządzanie obiektem wypoczynkowym wymagało mnóstwo zachodu: zaznaczyć nowe rezerwacje w kalendarzu/grafiku, porozmawiać z pracownikami, doglądać ich pracy, opracować listę niezbędnych zakupów… Tymczasem z dobrym programem hotelowym wiele czasochłonnych czynności da się zamienić na kilka kliknięć i parę rzutów okiem na ekran. Nawet nie trzeba przebywać w budynku, równie dobrze można to robić za pomocą telefonu czy tabletu podłączonego do internetu.

Zwiększenie przychodów

Wszelki handel i sprzedaż coraz mocniej przenosi się do internetu – za sprawą portali rezerwacyjnych (w stylu booking.com) tyczy się to również obiektów noclegowych. Pytanie tylko, jak ogarnąć te wszystkie rezerwacje z różnych źródeł, żeby się nigdzie nie pomylić i nie narażać się na dotkliwe kary? Odpowiedź jest prosta: użyć oprogramowania dla hoteli, które samo będzie aktualizować wszelkie dane o dostępności, zajętych pokojach etc. W ten sposób można obsłużyć znacznie więcej potencjalnych klientów, niż przy korzystaniu z papierowego grafiku hotelowego.