Cięcie betonu z wykorzystaniem nowoczesnych technologii

Beton to materiał, w którym bardzo trudno jest wykonać cięcia czy wywiercić otwory, a to dlatego że charakteryzuje się on wyjątkową twardością i dużą gęstością. Ponadto jest wytrzymałym spoiwem, więc nie ulega kruszeniu. Dlatego też, w celu wywiercenia w nim otworów należy sięgnąć po najlepsze i najbardziej wytrzymałe urządzenia, jakimi są wiertnice diamentowe.

Diamentowe cięcie betonu

Jeśli zastanawiamy się jak wiercić w betonie, aby praca ta przebiegała sprawnie i skutecznie, należy sięgnąć po metodę diamentową. Przy tradycyjnych metodach cięcia betonu występował szereg niekorzystnych czynników, takich jak: bardzo wysoki poziom hałasu oraz stężeń pyłu, które miały negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Nie były też zdrowe dla budynku, bo powodowały powstawanie bardzo dużej ilości mikropęknięć i naruszały ich jednolitą konstrukcję.

Diamentowe cięcie betonu w dużym stopniu pozwoliło zniwelować te wady. A dodatkowo metoda ta posiada również inne zalety:
• pozwala wykonać otwory o dowodnym kształcie,
• można nią ciąć beton oraz inne trwałe struktury, takie jak chociażby kamień, cegłę, asfalt itp.,
• pracy tej nie towarzyszą wibracje,
• jest to najszybsza i bezpieczniejsza metoda wśród istniejących,
• istnieje możliwość cięcia betonu na mokro bez pyłu,
• jeśli zastanawiamy się jak wiercić w betonie, aby nie powstawały pęknięcia, to właśnie należy sięgnąć po te metodę, bo nawet w minimalnym stopniu nie uszkadza ona konstrukcji,
• wykonane otwory tą metodą nie wymagają dodatkowego szlifowania ani wykończenia,
• diamentowe cięcie betonu pozwala usunąć wady, powstałe w trakcie prac remontowych z wykorzystaniem innych narzędzi.
A zatem technika ta posiada wiele zalet, jest wygodna, bezpieczna, a do tego szybka.

Wiercenie otworów w betonie cennik

Jeśli metoda diamentowa cięcia betonu jest tak rewelacyjna to, ile może kosztować? A więc cena tego typu usługi jest kwestią indywidualną. Zależy od charakteru zlecenia, a także firmy jaką zdecydujemy się wynająć. Przybliżony cennik najczęściej zawarty jest w zakładce „Wiercenie otworów w betonie cennik”, który umieszczają przedsiębiorcy na swojej stronie. Najczęściej wiercenie otworów w betonie techniką diamentową średnio kosztuje 2,50 zł za 1 cm przewiertu o średnicy otworu 10-50 mm.