Budujemy jednorodzinny dom szkieletowy

Decyzja o wybudowania własnego domu to jedna z ważniejszych w naszym życiu. Aby móc cieszyć się komfortem oraz wygodą, warto dopasować projekt budynku do naszych potrzeb. Jeśli nasza rodzina liczy nie więcej niż 5 osób, idealnym rozwiązaniem okażą się domy parterowe w technologii szkieletowej.

Domy parterowe odznaczają się dość rozłożysta bryłą, dużym stopniem komfortu i możliwością dużej swobody w aranżacji. Wbrew obiegowej opinii domy te doskonale wpasowują się w najnowsze trendy architektoniczne i wspaniale prezentują się w przestrzeni. Domy parterowe oferują najczęściej obszerny salon, 3-4 sypialnie, dwie łazienki oraz kuchnię. Ta ostatnia chętnie łączona jest z salonem, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie optycznie większej przestrzeni. To także modne rozwiązanie w architekturze wnętrza!

Projekty domów bez poddasza obejmują także tarasy, umiejscowione najczęściej przy wyjściu z salonu. Takie rozwiązanie sprawia, że możliwe jest cieszenie się ogrodem bez konieczności korzystanie ze schodów czy wręcz okrążania domu dookoła.

To, co ucieszy osoby decydujące się na dom bez poddasza, to fakt, że projekty doskonale wykorzystują przestrzeń. Efektem tego mieszkańcy mają do dyspozycji ok. 130 metrów kwadratowych przestrzeni użytkowej! Taka powierzchnia to idealne miejsce do życia dla rodziny z dziećmi. Każdy będzie miał tu dla siebie miejsce, a samo mieszkanie – odpowiednio urządzone – będzie niezwykle przestronne.

Ekonomiczny dom

Wiele osób zastanawia się, jaki projekt wybrać, aby dom był nie tylko komfortowy, ale i ekonomiczny. Możliwość obniżenia rachunków dadzą przede wszystkim nowoczesne technologie. Jak to możliwe? Technika budowlana zmienia się z roku na rok. Zupełnie inne domy tworzone były 20 czy 15 lat temu. Obecnie stosuje się lekkie, ale i trwałe materiały, które nie tylko ochraniają główny rdzeń budynku, ale zapewniają też doskonałą izolację cieplną. Odpowiedzią na potrzeby współczesnych inwestorów są domy kanadyjskie. Ekologiczne i nowoczesne budownictwo lekkie daje możliwość wybudowania własnego domu bez konieczności wiązania się bankiem kredytem na niebotyczną kwotę – ceny domów z drewna są kilkukrotnie niższe, niż inwestycja w dom murowany. Ponadto, dzięki przemyślanej konstrukcji i materiałom, wysokość comiesięcznych rachunków za ogrzewanie jest zdumiewająco niska.

Doskonałą opcją dla oszczędzenia rocznie znacznej kwoty to instalacja paneli słonecznych. Dzięki temu rozwiązaniu sami zadbamy o to, aby ciepłej woda było pod dostatkiem.