Ból gardła u dziecka

Kiedy naszego malucha boli gardło, trudno mu się skupić na jakiejkolwiek zabawie czy innej aktywności, ponieważ po prostu źle się czuje. Ponadto drapanie w gardle, jego obrzęk i pobolewanie mogą być pierwszymi symptomami o wiele poważniejszej infekcji, która kończy się długim przeziębieniem lub ostrą grypą. Najlepiej od razu powziąć czynności zaradcze.

Środki na wzmocnienie

Niestety dzieci są wybredne jeżeli chodzi o smak lekarstw, jednakże zanim podamy tabletki do ssania na gardło, warto wypróbować także inne środki z domowej apteczki. Może to być na przykład łyżeczka miodu do ssania. Taki domowy lek łagodzi ból i obrzęk i przynosi sporą ulgę. Sam mód to może być jednak za mało, dlatego w następnej kolejności trzeba sięgnąć po ziołowe tabletki do ssania na gardło.

Są one specjalnie skomponowane by być skutecznymi i bezpiecznymi dla dziecka. Nieraz zawierają także bezpieczne dodatki smakowe,. Dziecku należy polecić, by ssało tabletkę powoli w po tym nic nie piło przez przynajmniej pół godziny.

Zmasowany atak

Czosnek to najlepsza broń na bakterie i naturalny antybiotyk. Niestety zwykle trudno jest namówić dziecko na zjedzenie pokrojonego ząbka nawet na kanapce,ale może skutecznie uda nam się przemycić czosnek w grzance czy też w maśle czosnkowym.

Kiedy maluch poczuje ulgę i dowie się, że czosnek zabija bakterie odpowiedzialne na ból, być może da się namówić na taką kurację. Konieczne jest też picie ciepłych herbatek ziołowych, na przykład naparu z szałwii mięty pieprzowej, które odkażają i nawilżają.

Tabletki w formie lizaka

Ze względu na małych wybrednych pacjentów stworzono specjalną grupę leków, jakimi są tabletki do ssania na gardło w formie lizaków. Są to tak naprawdę pastylki umieszczone na patyczku. Dzięki temu każdy maluch chętnie po nie sięgnie.

Dodatkowo patyczek sprawia, że tabletki do ssania na gardło są bezpieczniejsze, ponieważ nie istnieje ryzyko połknięcia i zakrztuszenia się, należy jedynie przestrzegać ilości tabletek podanej na opakowaniu oraz pamiętać, że nie są to słodycze, a lekarstwo.

Grafika pochodzi ze strony Gardimax.com.pl