Blachodachówka – co warto wiedzieć?

Zakup odpowiedniego pokrycia dachowego wymaga posiadania pewnej wiedzy na temat dostępnych wyrobów. Przed zainwestowaniem w konkretne rozwiązanie warto dokładnie poznać parametry danego materiału, jego zalety oraz wady.

Blachodachówka – uniwersalne rozwiązanie

Pod względem estetyki ten rodzaj pokrycia dachowego imituje tradycyjne dachówki zakładkowe. Pozwala więc na uzyskanie estetycznego efektu bez pracochłonnego montażu, który jest związany z układaniem tradycyjnej dachówki. Jest to materiał, który pasuje pod względem wyglądu do większości domów jednorodzinnych. Duży wybór kolorów sprawia, że można dobrać blachodachówkę, która będzie idealnie komponować się z elewacją budynku.

Na rynku dostępne są wyroby wysokiej jakości, które charakteryzują się dużą odpornością na działanie czynników atmosferycznych, a także na mechaniczne uszkodzenia, czy korozję. Wybór takiego rozwiązania pozwala na stworzenie solidnej konstrukcji, która zachowa trwałość oraz walory estetyczne pomimo upływu czasu.

Niskie koszty

Blachodachówka to materiał, który jest dostępny w przystępnych cenach. Oczywiście szukanie oszczędności za wszelką cenę nie jest dobrym rozwiązaniem. Lepiej unikać zakupu najtańszych wyrobów, zwłaszcza jeśli pochodzą od nieznanych producentów, ponieważ mogą mieć niską jakość.

Wykorzystanie blachodachówki pozwala również na obniżenie całkowitych kosztów budowy. Układanie tego pokrycia jest stosunkowo łatwe i nie wymaga dużych nakładów pracy, zwłaszcza w porównaniu z tradycyjną dachówką. Ponieważ blachodachówka jest lekka, można zdecydować się na wykorzystanie więźby dachowej o mniejszym przekroju, co również wpłynie na zmniejszenie wydatków związanych z budową.

Jak wybrać dobrą blachodachówkę?

Przed zakupem konkretnego materiału warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Przede wszystkim najlepszym rozwiązaniem będzie zakup produktów pochodzących od dobrej, sprawdzonej firmy. Ważnym czynnikiem jest gwarancja od producenta – czas jej trwania, ale także zakres, który obejmuje. Dobre pokrycie dachowe tego typu musi charakteryzować się odpowiednią grubością oraz powinno mieć szereg warstw ochronnych, które będą stanowiły skuteczne zabezpieczenie chroniące przed korozją, uszkodzeniami mechanicznymi oraz negatywnym wpływem czynników atmosferycznych, na przykład promieniowania UV.

Piękny dach stanowi ozdobę każdego budynku. Zastosowanie dobrej blachodachówki na pewno pomoże osiągnąć taki efekt. Wystarczy zainwestować w solidne, trwałe wyroby, które będą reprezentować odpowiednią jakość.

Tekst przygotowany we współpracy z firmą Budmax-Metal