Atrakcje dla dzieci w Parku Śląskim

Znajdujący się w najbliższej okolicy Katowic Park Śląski to jedna z największych atrakcji tego regionu. Zajmując powierzchnię około 620 ha jest jednym z największych tego typu parków w całej Europie. Jakie atrakcje czekają na zwiedzające go dzieci?

Śląski Ogród Zoologiczny

To jedno z najbardziej ciekawych miejsc dla dzieci, o czym świadczy fakt, iż po wpisaniu do przeglądarki hasła „atrakcje dla dzieci Katowice”, właśnie ono stanowi jeden z pierwszych ukazujących się wyników.
Zoo zajmuje powierzchnię nieco ponad 47 ha i zamieszkuje go ponad 2200 zwierząt reprezentujących około 280 gatunków.
Największą atrakcją Ogrodu, z punktu widzenia dzieci, jest Mini Zoo. Jest to wydzielony obszar, na którym znajdują się zwierzęta gatunków udomowionych. Najmłodsi mogą więc zaprzyjaźnić się z owcą czy nakarmić królika podaną prosto z rączki marchewką.
Dodatkowo cieszą, regularnie przychodzące na świat, młode osobniki różnych gatunków zwierząt.

Śląskie Wesołe Miasteczko

Wesołe miasteczko zawsze stanowi ulubioną rozrywkę dla dzieci w każdym wieku. To znajdujące się w Parku Śląskim jest największym lunaparkiem w Polsce, zajmującym powierzchnię 26 ha. Wśród różnych atrakcji, których możemy spróbować warto wymienić:
– 3 kolejki górskie,
– obracające się talerze, gondole czy krzesełka, które wraz z pasażerami wjeżdżają na różne wysokości, pokonują tunele, obracają się wokół własnej osi, itd.,
– atrakcje przewidziane dla młodszych dzieci to baseny wypełnione plastikowymi piłeczkami, dmuchane zamki do skakania, samochodowe minitory, karuzele.
W Wesołym Miasteczku każdy znajdzie atrakcje dla siebie.

Planetarium Śląskie

Jest to najstarsze i największe w Polsce obserwatorium astronomiczne, zbudowane na terenie Parku w latach 50.
Jego największym i najważniejszym urządzeniem jest ogromny projektor, który odtwarza rzeczywisty wygląd nieba z dowolnego miejsca na kuli ziemskiej.
Na terenie Planetarium dzieci obejrzą takie atrakcje jak:
– zegar słoneczny, który odmierza czas na podstawie kąta padania promieni słonecznych,
– stacja sejsmologiczna, czyli obserwatorium służące do pomiaru wstrząsów sejsmicznych,
– stacja klimatologiczna, w której dzieci zapoznają się ze sprzętem niegdyś używanym do prognozowania pogody.

Park Śląski gwarantuje atrakcyjne i ciekawe zajęcia dla dorosłych oraz dzieci w każdym wieku. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce „atrakcje dla dzieci Katowice” i wybrać stronę, na której dowiemy się nieco więcej o Parku, obejrzymy zdjęcia i znajdziemy mapę dojazdu do tego niezwykle ciekawego obiektu.

Tekst powstał we współpracy z Uniwersytetem rozwoju