Alternatywne metody powiększania biustu

Powiększanie biustu to dla wielu dość kontrowersyjny temat, jednak liczba osób decydujących się na taką formę poprawienia swojego wyglądu nadal rośnie. Istnieją jednak na rynku bezpieczniejsze metody, mało inwazyjne i bez użycia implantów. Zabieg z użyciem preparatu Macrolane jest nowością w świecie medycyny estetycznej, który jest ciekawą alternatywą dla kobiet obawiających się operacji plastycznej. Przyjrzyjmy się, co nowego nam proponują, jeśli chodzi o powiększanie biustu.

Obejdzie się bez skalpela?

Zabiegi wykorzystujące wypełniacze Macrolane umożliwiają bezpieczne i prawie bezbolesne powiększanie biustu bez konieczności operacji plastycznej czy też wszczepienia implantów. Chodzi tutaj głownie o brak inwazyjności, co jest podstawowym kryterium wpływającym na rezygnację z operacyjnego powiększania piersi. Kobiety marzące o większej miseczce, ale obawiające się skalpela i groźnych powikłań, mogą liczyć na pełniejsze kształty bez zastosowania silikonowych implantów. Macrolane jest produktem opartym na bazie przezroczystego żelu, który zawiera stabilizowany kwas hialuronowy pochodzenia zwierzęcego. Jest to substancja naturalnie występująca w naszej skórze, tkance podskórnej i łącznej oraz w płynie stawowym. Wykazuje bardzo silne działanie nawilżające organizm od wewnątrz, ponieważ wiąże wodę, co nadaje skórze jędrność i gładkość.

Przebieg zabiegu

Zabieg powiększania biustu przy pomocy tej metody polega na wstrzyknięciu pod każdy gruczoł piersiowy preparatu w ilości 100-120 ml. Wszystko odbywa się w znieczuleniu miejscowym lub dożylnym. Efekty są widoczne praktycznie natychmiast, czyli można się cieszyć większą objętością i ponętniejszym kształtem piersi. Największą zaletą jest fakt, że piersi wyglądają naturalnie i również są naturalne w dotyku, ponieważ zastosowany materiał nie jest wyczuwalny.

Zabieg nie jest skomplikowany, ani też czasochłonny. Dużą zaletą jest też to, że nie trzeba przygotowywać się psychicznie na ból, ponieważ zabieg jest niemal bezbolesny. Pacjentka nie musi nosić żadnego specjalnego ubrania medycznego, a po zabiegu można bez problemu wrócić do domu i podjąć się codziennych zajęć. Jedynym skutkiem ubocznym jest pojawienie się zaczerwienienia i niewielkiego obrzęku w miejscach, gdzie była ostrzykiwana skóra. Jest to całkiem normalne, ponieważ zmiany te świadczą o prawidłowym działaniu preparatu. Objawy ustępują zwykle po 1-2 tygodniach. Jeśli chodzi o długość utrzymywania się satysfakcjonującego efektu, to można liczyć przeważnie na około dwa lata od wykonania zabiegu. Jest to uzależnione od stanu piersi klientki, wieku, trybu życia oraz aktywności fizycznej.