Akrylowe wanny asymetryczne

W dzisiejszych czasach profilowane wanny asymetryczne produkowane są przede wszystkim z akrylu, który jest zdecydowanie łatwiejszym do kształtowania materiałem niż stal. Akryl to bardzo ciepłe i co najważniejsze miłe w dotyku tworzywo, dlatego też tak wiele osób wybiera właśnie wanny wykonane w 100% z tego magicznego materiału. Dużym plusem są również właściwości termoizolacyjne oraz antypoślizgowe, które znacząco podnoszą poziom bezpieczeństwa. Warto wspomnieć również i o tym, że akrylowe wanny są bardzo wytrzymałe. W dzisiejszych czasach bardzo wielu producentów oferuje aż 15 letnią gwarancję na niezmienność barwy akrylu.

O czym warto pamiętać przy zakupie wanny?

Kupując nową wannę asymetryczną warto dokładnie zastanowić się, czy obudowa ma być również wykonana z akrylu. W dzisiejszych czasach bardzo dużą popularnością cieszą się obudowy z płytek ceramicznych, które doskonale pasują do akrylowych wanien asymetrycznych. Pamiętać należy jednak o tym, że okładanie płytkami półokrągłych ścianek wcale nie jest zadaniem tak prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Bardzo często, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt trzeba użyć mozaiki, która ze względu na drobniutkie płytki jest o wiele łatwiejsza do ułożenia. Gotowe akrylowe osłony są idealnie dopasowane do wanny, dlatego też w wielu przypadkach są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli zwraca się uwagę głównie na aspekty wizualne.

Czym charakteryzują się wanny asymetryczne?

W wannach asymetrycznych jeden z boków zawsze jest krótszy. Najmniejsze modele wanien asymetrycznych mają wymiary 90x140cm i to właśnie one polecane są do niewielkich łazienek. Większe wanny asymetryczne są z kolei doskonałą propozycją dla osób, które szukają nietypowych rozwiązań i cenią sobie takie udogodnienia jak np. zagłówki, półeczki na kosmetyki, czy wygodne siedziska. W dużych wannach asymetrycznych mogą kąpać się jednocześnie dwie osoby.

Trójkątne wanny asymetryczne

W stosunkowo niewielkich łazienkach idealnie sprawdzą się narożne wanny asymetryczne, które mają postać trójkąta prostokątnego. Bardzo wiele wanien tego typu posiadają wygodne siedziska, dzięki którym poprawia się komfort kąpieli. Do dużych łazienek można wykorzystać również wanny owalne i okrągłe, które po dłuższej przerwie ponownie powracają do mody.

Zapraszam po więcej informacji na stronęwanny narożne asymetryczne.